Był u nas Święty Mikołaj!

Nasz niezwykły Gość, w dzień swoich imienin zamiast odpoczynku i świętowania w zaciszu, wybrał się w dłuuugą podróż, pełną spotkań z wytęsknionymi dziećmi. Czekaliśmy na Niego niecierpliwie. I nie czuliśmy się zawiedzeni… Kochany Święty Mikołaj, mimo pracowitej nocy, postanowił odwiedzić nasze przedszkole.

Przyjrzeliśmy Mu się z bliska. Jego ubiór różni się od stroju mikołajów, których spotykamy przed Bożym Narodzeniem w mieście, sklepach czy w reklamach. Na głowie nie miał czapki zakończonej białym pomponem, tylko biskupią mitrę, a w ręku trzymał pastorał. Ktoś, kto nie był grzeczny może pomylić taki „pasterski kij” z rózgą, ale na szczęście, nasze dzieci takich skojarzeń nie miały…

Były grzeczne, o czym zapewniły Mikołaja. Podobnie Opiekunowie-oni również przez cały rok mocno starali się w niczym nie podpaść. Wszyscy zasłużyli na prezent i uznanie Świętego!

Cieszymy się, że adwentowe dni spędzamy w przedszkolu na poznawaniu tradycji, przygotowujących do radosnego i pełniejszego przeżycia nadchodzących świąt. Osoba i przykład Świętego Mikołaja pokazały nam, jak bardzo ważne i rozweselające są OBDAROWYWANIE i WDZIĘCZNOŚĆ. Takie postawy chcemy praktykować w przedszkolu, w domu i wszędzie tam, gdzie nas nogi poniosą…

Mikołaju, dziękujemy za Twoje dobre serce!